Partneri: SlovakNHL.sk
Dnes je 12. 12. 2017, 15:17.

8. 04. 2009 8:01
Peter Budaj vychytal svoje druhé čisté konto v tejto sezóne a celkovo siedme v kariére. Colorado však podľahlo San Jose 0:1 po samostatných nájazdoch. Slovenského brankára v nich prekonal Joe Pavelski.
6. 04. 2009 7:12
Peter Budaj zastavil 20 striel Vancouveru a pomohol Coloradu k víťazstvu 4:1. Slovenský brankár, ktorý vychytal svoje 20. víťazstvo v sezóne, bol vyhlásený za druhú hviezdu zápasu.
30. 03. 2009 6:52
Peter Budaj dnes v noci inkasoval štyri góly z 31 striel v zápase Colorada proti Anaheimu, v ktorom sa z víťazstva 4:1 tešili domáci hráči Ducks.

Halák vychytal výhru, Budaj inkasoval päť gólov

V sobotu pokračovala NHL jedenástimi zápasmi. Predstavili sa v nich piati Slováci, vrátane oboch brankárov. Jaroslav Halák vychytal víťazstvo, kým Peter Budaj zažil neúspešný návrat do brány. Carey Price a Martin Jones vychytali nuly, Alex Ovečkin strelil hetrik.

Halák doviedol Islanders k výhre nad Senators

Slovenský brankár Jaroslav Halák dostal v sobotu podľa očakávaní priestor v bráne a konečne sa aj on dočkal víťazstva. Nebol pritom ďaleko, aby vychytal aj čisté konto. K víťazstvu Islanders 2:1 nad Ottawou pomohol 31 zákrokmi, pričom ako jediný ho počas presilovky v 56. minúte prekonal Matt Duchene. Pre neho to bol prvý gól v novom tíme. Okrem Haláka viedli k tretiemu triumfu v rade aj góly Andersa Leeho a Jordana Eberleho, ako aj dve asistencie Nicka Leddyho. Kým newyorskému tímu sa darí, Senators sa trápia a prehrali už šiesty zápas po sebe. Craig Anderson opustil duel s 22 zákrokmi.

Halákove dva veľké zákroky v poslednej minúte:

Hviezdy duelu: 1. A. Lee (NYI), 2. M. Duchene (OTT), 3. J. Eberle (NYI)

Kings ukončili sériu prehier triumfom v štátnom derby

Trevor Lewis premenil vo štvrtej sérii rozhodujúci samostatný nájazd a Los Angeles ukončilo trojzápasovú sériu prehier, keď doma zdolalo štátneho rivala z Anaheimu 2:1. Ducks viedli od polovice prvej tretiny zásluhou Nicka Ritchieho, ale Dustin Brown vynútil predĺženie 92 sekúnd pred koncom duelu. V nájazdoch uspeli aj Corey Perry a Anže Kopitar. Jonathan Quick predviedol 25 zákrokov a chytil tri nájazdy zo štyroch ako prvá hviezda súboja. Jeho náprotivok Ryan Miller, ktorý bol druhou hviezdou, urobil 33 zákrokov pri tretej prehre svojho tímu v sérii. Slovenský krídelník Marián Gáborík ho ohrozil tromi strelami a pripísal si aj plusový bod. Odohral rovných 20 minút v druhom stretnutí po návrate do akcie. Kings zdolali Anaheim aj v druhom vzájomnom zápase sezóny a celkovo tretíkrát po sebe.

Lewisov rozhodujúci nájazd:

Hviezdy duelu: 1. J. Quick (LAK), 2. R. Miller (ANA), 3. T. Lewis (LAK)

New Jersey stratilo vedenie, no Detroit nakoniec zdolalo

Brian Gibbons strelil gól v strede predĺženia a New Jersey si už nemuselo vyčítať stratu dvojgólového vedenia. Detroit porazilo pomerom 4:3 a pripísalo si druhú výhru po sebe. Viedli k nej aj góly Briana Boylea, Taylora Halla a Nica Hischiera, po ktorých Devils viedli v tretej tretine 3:1. Keitha Kinkaida, ktorý v zápase urobil 31 zákrokov, však ešte prekonali Anthony Mantha a po druhýkrát v zápase David Booth, ktorí vynútili predĺženie. Red Wings tak síce prehrali štvrtý zápas po sebe, ale v treťom z nich aspoň bodovali. To sa nedalo povedať o Tomášovi Tatarovi, ktorý odohral 17 a pol minúty bez bodového zisku. Bránu ohrozil štyrikrát. Petr Mrázek inkasoval tri góly z 24 striel, Jimmy Howard jeden z ôsmich.

Gibbonsov víťazný gól:

Hviezdy duelu: 1. B. Gibbons (NJD), 2. D. Booth (DET), 3. A. Mantha (DET)

Crawford, Toews doviedli Chicago k výhru v Sunrise

Chicago uspelo na ľade Floridy jasne 4:1, ale slovenský útočník Richard Pánik nebodoval. Darilo sa však Jonathanovi Toewsovi, ktorý zaznamenal gól a dve asistencie a Brandonovi Saadovi, ktorý si pripísal gól a asistenciu. Do čierneho sa trafili aj John Hayden a Patrick Kane, no dôležitý bol tiež výkon Coreyho Crawforda. Ten vo svojom 400. zápase NHL potvrdil formu s 37 zákrokmi a puk vyberal z brány len po góle Jareda McCanna. Jeho náprotivok, Roberto Luongo, čelil 39 strelám, jedna bola aj z hokejky Pánika. Martinský rodák odohral o čosi viac ako 16 a pol minúty, pričom zaregistroval dva plusové body. Duel nedohral „Panter“ Jevgenij Dadonov, ktorý utrpel v tretej tretine zranenie hornej časti tela.

Hviezdy duelu: 1. J. Toews, 2. C. Crawford, 3. B. Saad (všetci CHI)

Budajovi opäť nevyšiel návrat do brány Tampy

Peter Budaj inkasoval päť gólov z 34 striel, tri z nich už v prvej tretine a tri pri presilových hrách súpera. Tampa Bay podľahla obhajcovi titulu 2:5 a prišla o vedúcu pozíciu v NHL na úkor St. Louis. Pri jej tretej prehre z posledných štyroch zápasov skórovali Ondřej Palát až za stavu 0:4 a Cory Conacher, ktorý upravil výsledok. O ukončení trojzápasovej série prehier Pittsburghu rozhodli štvorbodový Phil Kessel a trojbodový Sidney Crosby. Kapitán tímu strelil dva presilovkové góly pri hre piatich proti trom, vrátane víťazného a pridal asistenciu, Kessel zaznamenal dva góly a dve prihrávky. Bryan Rust otvoril skóre vo vlastnom oslabení po asistencii brankára Tristana Jarryho, ktorý prispel k výhre 33 zákrokmi. Bola jeho prvou pri štvrtom štarte v NHL. Chris Kunitz zažil prvý návrat do Pittsburghu, kde ho privítali spomienkovým videom. Crosby sa s 807 zápasmi v drese Penguins dostal na druhé miesto klubovej histórie pred Jaromíra Jágra.

Budajov rýchly zákrok proti Reavesovi:

Hviezdy duelu: 1. P. Kessel, 2. S. Crosby, 3. T. Jarry (všetci PIT)

Ovečkin zariadil hetrikom výhru nad Torontom

Alex Ovečkin mal opäť horúcu hokejku. Strelil hetrik, aby doviedol Washington k víťazstvu 4:2 nad Torontom. Jakub Vrána strelil zvyšný gól Capitals a Braden Holtby predviedol 27 zákrokov. Prekonali ho Jake Gardiner a Nikita Zajcev, ktorí v tretej tretine znížili stav z 0:3 na 2:3. To nakoniec viedlo k tomu, že hrali bez brankára, a tak Ovečkin mohol deväť sekúnd pred koncom streliť svoj tretí gól v zápase a 18. v sezóne. Curtis McElhinney predtým inkasoval tri góly z 20 striel. „Myslím si, že sme hrali dobre. V tretej tretine sme skutočne zatlačili. V Národnej hokejovej lige však nemôžete dobiehať stratu a čakať, že ju v nej často aj doženiete,“ poznamenal tréner Maple Leafs Mike Babcock.

Hviezdy duelu: 1. A. Ovečkin (WSH), 2. T. Oshie (WSH), 3. N. Zaitsev (TOR)

Návrat na jednotku: Price vynuloval Sabres

„Cítil som sa dosť dobre. Strávil som veľa času rozmýšľaním o tomto zápase a bol som naň pripravený. Som rád, že to dopadlo dobre,“ povedal Carey Price, ktorý vo svojom prvom zápase po zranení dolnej časti tela zneškodnil všetkých 36 striel, aby so svojím 40. čistým kontom v kariére doviedol Montreal k výhre 3:0 nad Buffalom. K ukončeniu päťzápasovej série prehier viedli aj góly Jeffa Petryho, Alexa Galchyneuka a Paula Byrona. Tí našli recept na Robina Lehnera, ktorý opustil duel s 23 zákrokmi. Sabres prehrali ôsmy zápas z posledných deviatich. Price sa stal štvrtým brankárom klubovej histórie s aspoň 40 nulami na konte.

Priceove najlepšie zákroky v zápase:

Hviezdy duelu: 1. C. Price, 2. J. Drouin, 3. A. Galchenyuk (všetci MTL)

Vegas si predĺžilo víťaznú sériu ďalším rekordom

Ďalšia výhra, ďalší rekord NHL. Nováčik z Las Vegas si predĺžil víťaznú sériu na päť zápasov, keď uspel v Arizone pomerom 4:2. Métu 15 triumfov od vstupu do súťaže dosiahol už v 22. dueli, čo je najrýchlejšie v histórii. Predošlý rekord patril New Yorku Rangers, ktorý na to v ročníku 1926/27 potreboval o tri zápasy viac. K tretej výhre na ľade súpera po sebe najviac prispel Jonathan Marchessault, ktorý prihral na góly Williamovi Karlssonovi a Erikovi Haulovi a v závere trafil prázdnu bránu. Haula využil presilovku, Tomáš Nosek skóroval v oslabení. Karlsson pridal asistenciu a Malcolm Subban urobil pri prvom štarte od 21. októbra 23 zákrokov. Prekonali ho Oliver Ekman-Larsson a Brendan Perlini, ktorí znižovali stav z 0:3 na 2:3. Derek Stepan dvakrát asistoval a Scott Wedgewood inkasoval všetky tri góly zo 17 striel. Striedajúci Marek Langhammer chytil zvyšných 10 striel. Coyotes prehrali druhý zápas z ostatných troch.

Prvé tri góly Vegas za 102 sekúnd:

Hviezdy duelu: 1. J. Marchessault (VGK), 2. B. Perlini (ARI), 3. M. Subban (VGK)

Blues si poradili s Wild a vrátili sa na čelo NHL

St. Louis využilo tri presilové hry, víťazný gól strelil Kyle Brodziak v oslabení, a zdolalo doma Minnesotu 6:3, aby sa opäť usadilo na čele ligovej tabuľky. V početnej výhode skórovali Paul Stastny, dvojgólový Jaden Schwartz aj premiérový strelec Samuel Blais. Zvyšný gól vsietil Dmitrij Jaškin, Colton Parayko, Alex Steen a Vladimir Tarasenko dvakrát asistovali. Jake Allen pomohol ku štvrtej výhre v posledných piatich dueloch 22 zákrokmi. Eric Staal a Zach Mitchell ho prekonali v presilovkách, Charlie Coyle vo vlastnom oslabení. Devan Dubnyk kryl 34 striel, ale Wild ukončili krátku sériu dvoch výhier.

Hviezdy duelu: 1. J. Schwartz, 2. S. Blais, 3. C. Parayko (všetci STL)

Backlund, Rittich doviedli Calgary k výhre nad Coloradom

Micheal Ferland a Mikael Backlund skórovali v rozmedzí 22 sekúnd v poslednej minúte druhej tretiny, čím rozhodli o víťazstve Calgary 3:2 na ľade Colorada. Backlundov gól bol rozdielový a zároveň jeho 100. v NHL. Pridal k nemu asistenciu pri otváracom góle Dougieho Hamiltona v presilovej hre. David Rittich prispel k ukončeniu série dvoch prehier 24 zákrokmi a pripísal si prvý triumf v kariére. Recept na neho našli Mikko Rantanen v presilovke a Nikita Zadorov. Jonathan Bernier opustil duel s 25 zákrokmi. Kým Avalanche prehrali druhý zápas po sebe, Flames majú za sebou šesťzápasový výjazd s bilanciou 3-2-1.

Backlundov 100. gól v NHL:

Hviezdy duelu: 1. M. Backlund, 2. D. Rittich (obaja CGY), 3. M. Barberio (COL)

Jones vynuloval Winnipeg, Sharks konečne vyhrali doma

Martin Jones podal heroický výkon a s 38 zákrokmi napriek zdravotným problémom doviedol San Jose k domácej výhre 4:0 nad Winnipegom. Vychytal druhé čisté konto v sezóne a 17. v kariére. Logan Couture strelil dva góly, druhý v oslabení, ten víťazný zaznamenal Tim Heed v presilovke a dvojbodový Tomáš Hertl spečatil triumf strelou do prázdnej brány. Marc-Edouard Vlasic dvakrát asistoval. Sharks ukončili sériu troch domácich prehier a nad Jets vyhrali štvrtýkrát po sebe. Kanadský tím prišiel po prvej tretine o zraneného Steva Masona, ktorý dovtedy inkasoval dva góly z 13 striel. Striedajúci Connor Hellebuyck pustil za chrbát už len jednu zo zvyšných 20 striel.

Hviezdy duelu: 1. M. Jones, 2. L. Couture, 3. M.-E. Vlasic (všetci SJS)